top of page
Vyhledat

Proč "ke zdroji"?

Aktualizováno: 31. 3. 2020

Milí návštěvníci mých stránek, milí klienti,


možná jste na moje stránky zabloudili náhodou, někteří z vás mě už znají z osobního kontaktu. Tuším, že několik z vás napadne, proč zní název mých stránek "kezdroji".


Na název mé domény mě přivedla moje milovaná kraniosakrální terapie, respektive můj úžasný učitel Radek Neškrabal, který nás učil "zdrojovat, zdrojovat, zdrojovat".

A já si díky tomu uvědomila, že jsem se vlastně téměř celý svůj dospělý život snažila zlepšovat se, pracovat na sobě, učit se, spíše jsem se tedy zaměřovala na nedostatky, na to, co ještě neumím, v čem nejsem dostatečně dobrá a tedy na to, co mi chybí.


Velký obrat nastal, když jsem se začala vědomě zaměřovat na to, co mě sytí, co mi pomáhá překonávat malé i velké překážky a především, když jsem tyto svoje mechanismy začala oceňovat. A díky tomu jsem se mimo jiné naučila být víc sama se sebou a nehledat vše (rozptýlení, naplnění, radost atd.) pořád jen venku, Což ovšem neznamená, že by se ze mě stal poustevník nebo asketa, který si nepotřebuje život užívat nebo nemá potřebu si říct o pomoc. Naopak, spíš si užívám vědoměji - trávím čas tím (a s těmi), co mi opravdu přináší potěšení, co mě nabíjí; a díky tomu, že znám své schopnosti a tím i limity, nezdráhám se přiznat si, že potřebuji i podporu z vnějšku, často právě proto, abych některé ze svých vnitřních zdrojů příliš nevyčerpala. Ovšem říkat si o pomoc jsem se musela naučit a stále se to učím, což má co do činění také se sebeláskou, která by ovšem byla tématem na minimálně jeden další článek.


Uvědomění si vlastních zdrojů (vnějších - to, co nám přináší potěšení, pocit bezpečí, podporu či pocit síly; a vnitřních - naše kvality, hodnoty, posilující vlastnosti, talenty, schopnosti) je klíčové pro k dosažení emoční rovnováhy, k vyváženosti v těle, v mysli, ve vztazích, v životě. Zdroje nám přinášejí radost, sílu, energii, zakotvení a pocit smyslu. A z vlastní zkušenosti vím, že je dobré s nimi pracovat nejen v čase nesnází a krizí, ale že je dobré zvědomovat si je a kontaktovat se s nimi v každodennosti, aby právě ve chvílích, kdy se nám věci bortí pod rukama, bylo kam se obracet, abychom se nezaměřovali jen na daný problém, na to, čeho se nám nedostává, ale právě na to, co nás podporuje, co nás sytí a co máme v danou chvíli k dispozici. Což obzvláště v tomto období (psáno v době koronavirové karantény) vnímám jako zásadní pro to, abychom současnou situací prošli bez vážnějších potíží a následků.


Zdroje nám jednoduše pomáhaji vrátit se ke zdraví, fyzickému i tomu duševnímu,

Těším se tedy na společnou cestu ke zdrojům...ke Zdroji...


(na svých stránkách budu průběžně zveřejňovat různé cesty ke zdrojům, "zdroje zdrojů"...

Zatím se můžete podívat na záložku inspirativní zdroje, kde jsou uvedeny některé cesty ke zdrojům mým)


Hezké dny vám všem přeji.


294 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page